61. Országos Független Film Fesztivál - Eredmények

A Magyar Független Film és Video Szövetség által rendezett 61. Országos Független Film Fesztiválon a zsűri az alábbi díjakat ítélte oda a legjobb alkotásoknak az A38 Hajón:

Fődíj (300 ezer Ft)
Szikigyakor, Végső utca - Karácsony Péter

Legjobb dokumentumfilm (250 ezer Ft)
Dr. Lala - Halász Glória

Legjobb vizuális megvalósítás (200 ezer Ft)
Volvo Rush - TurboMetal

Legjobb animáció (100 ezer Ft)
Vihar - Kocsis Alexandra, Kőszegi Tamás

Legjobb úti film megosztva (100-100 ezer Ft)

Izland Mozgásban - Jurkovics Milán

Cyclemehome - Transsylvania - Klára Levente, Pálla Máté

Legjobb portré (100 ezer Ft)
A Szendiszűcs - Boros Ferenc, Horváth Zoltán

Legjobb csapatmunka (100 ezer Ft)
Tolvaj randi - Szabó Attila

A zsűri tagjai voltak:

dr. Vincze Teréz, filmkritikus
Vida Antal, halbiológus
dr. Sugár János, képzőművész
Szabó Simon, színész, filmrendező
dr. Pálos György, filmrendező, operatőr

Budapest, 2015. október 4.

60. Országos Függetlenfilm Fesztivál - Eredmény

A 60. Országos Függetlenfilm Fesztivál díjazott alkotói a következők:

 

A zsűri Káldy Lászlót életműdíjjal jutalmazta.

 

Megosztott rendezői díjat kaptak:

Visky Ábel: Maflicsek, Játszótársak

Ferenczik Áron: Miért vannak olyan messze a székek a HÉV-megállóban?

 

Alkotói díj:

Szirmai Márton: Minimál, Grimm Café, Az Expedíció

Díj a különleges látványért:

Badits Ákos: Leányka, Képmás

Különdíj a színvonalas színészvezetésért:

Reisz Gábor: Péter

Legjobb adaptált forgatókönyv:

Milojev Zsanett: Vénusz átvonulás

Legjobb eredeti forgatókönyv:

Tóth Barnabás: Újratervezés

Legjobb dokumentumfilm rendezés:

Zurbó Dorottya: Vasárnapi ebéd, A tükör mögött

Operatőri különdíj:

Csicskár Dávid: Én ma anyámnál alszom

Különdíj:

Laboda Tímea: Elrepülnek

Különdíj:

Tuza-Ritter Bernadett: Ludmila utazása

Dicsérő oklevél:

Szatmári Andrea: Drága Papa!

59. Országos Függetlenfilm Fesztivál

A Magyar Független Film és Video Szövetség szeptember 28. és 30. között 59. alkalommal rendezi meg Országos Függetlenfilm Fesztiválját, ezúttal ismét Balatonkenesén.

59. Országos Függetlenfilm Fesztivál
- eredmények -

 A családias, jó hangulatú rendezvényen az 58 versenyfilmből a zsűri tizenkettő alkotást díjazott.

A zsűri kiemelt díja:

Turbometal Motorblog: Opel Kadett B coupe 1972 (http://youtu.be/VSlyywP2gfE)
Mini vs Vonat (http://youtu.be/7kPdpuGTvGU)
Barcs Miklós: A Drogvilág mélyén (http://indavideo.hu/video/a_drogvilag_melyen_2009)

A zsűri díja:

Káldy László: Fejezetek egy agglegény életéből (http://indavideo.hu/video/A_palinkas_Imi)
Dudás Balázs: Kényszerpihenő (http://youtu.be/fmaf2qV1yYg)

Különdíj:

Bárdos Bence: Kacsacomb (http://youtu.be/9lBNxtzzfFo)

Elismerő oklevél:

Pap Árpád: A favorit (http://youtu.be/2CV-n-VciQQ)
Matusik Szilárd, Csépai Gábor: Vakondok 2 (http://youtu.be/Z-keHkcTZD4)
Kalász József, Szeri Gabriella: Gecemáni kert
Becsey Zsuzsa: A repülő babakocsi
Szőcs-Barta Ágnes, Szőcs Dávid: Kukucs
Kölcsey-Gyurkó Levente, Pamuki Krisztián: Hazafutás – az operatőri munkáért (http://youtu.be/s4sHdi9A5QM)
Csáky Zsadány színészi teljesítményéért (Dr Százados Miklós, Csáky Zsadány: A Jutubhuszár c. filmben: http://youtu.be/gczKteo37bo)

A zsűri:

Müllner Dóra - szerkesztő
Dr. Buglya Sándor - orvos
Kovács Róbert - függetlenfilmes
Muhi András - filmproducer
Kovácsy Tibor - újságíró

Támogatók:

58. Országos Függetlenfilm Fesztivál

2011 október 20-23
Balatonkenese, Part Üdülő

A zsűri:
Boros Ferenc
Cs. Nagy Sándor
Hevesi Nándor
Horváth Zoltán
Kerényi György

 

A zsűri a versenybe került 35 filmből kilencet díjazott, és további négy alkotást részesített szóbeli dicséretben.

1. díj
Lichter Péter: Kazetta

2. díj
Bán Attila: Szufla

3. díj
Pünkösti Laura: Játékszer

Különdíj:
Szilágyi Zsófia: Fogságban
Arany Gold Zoltán: Ödön
Visky Ábel: Csobbanás

Dicsérő oklevél:
Besnyő Dániel, Kálmán Mátyás, Fogarasi Gergely: +36
Papp Barnabás, Iván István: Ásó, kapa
Dudás Balázs: Fekete özvegy, Lakótársat keresünk

Szóbeli dicséret:
Gede Kata: Csinálhatok egy fotót?
10. A osztály: Homo ludens
Káldy László: Ponty
Majoros Zsolt, Stefan Bolyky: Anya!

A fesztivál fővédnöke: Tömör István, Balatonkenese polgármestere

Támogatók:

FOUNDATION OPEN SOCIETY INSTITUTE
Nemzeti Kulturális Alap,
Közgáz Vizuális Brigád,
Solymosi Attila,
Katica Pékség,
Polifilm Iskola,
A38 hajó,
Mokép,
Magyar Narancs,
Buglya Sándor,
MéhKasAula Kulturális Egyesület,
valamint a továbbiakban mindenkit támogatónak tekintünk, aki önkéntes munkát végez a fesztivál előkészítésében és lebonyolításában.

A Fesztivál hivatalos honlapja: www.mafsz.hu/content/58of

40. Dunántúli Függetlenfilm Szemle

2011. július 8-10. Rábapatona

Zsűri:

Buzás Mihály - függetlenfilmes
Dudás Miklós - függetlenfilmes
Miklósovics Máte- függetlenfilmes

Díjazottak:

1. díj - Monhalt Ákos - Reality Star
2. díj - Badits Ákos - Fokhagymaleves
3. díj - Fábián Gábor - Angyali vidéken

A zsűri a díjazott filmeken kívül az 58. Országos Függetlenfilm Fesztiválra továbbjuttatta Kapronczai Erika - Kút a Nap alatt című alkotását!

Gratulálunk minden díjazott alkotónak!

www.pergokepek.hu
www.kvb.hu
www.clubdio.hu

42. Budapesti Függetlenfilm Szemle

42. Budapesti Függetlenfilm Szemle
2011. június 9-11. Dürer Kert - Kis terem
(Bp. XIV. Ajtósi Dürer sor 19-21.)

Zsűri:
Orosz Csilla - szerkesztő, újságíró
Kerényi György - újságíró
Végső Zoltán - kritikus, zeneszerző

 

A Dürer Kertben tartott négynapos rendezvényen a több, mint 10 órányi versenyfilmből négy kapta meg a zsűri díját, illetve négy érdemelt ki dicsérő oklevelet. A négy díjazott alkotás ezzel automatikusan továbbjutott a következő Országos Függetlenfilm Fesztiválra.

A zsűri díját kapták:

- Ivan és Igor Buharov: Kormányeltörésben
- Szilágyi Zsófia: Fogságban
- Kenéz Anikó, Balogh Máté: Csinálj bárkát magadnak
- Papp Barnabás, Iván István: Ásó, kapa

Dicsérő oklevél:

- 10. A osztály: Homo ludens
- Zsingor Dániel, Váczi Zsombor: Tuti siker
- Lichter Péter: Kazetta
- Szombath Máté: Szirén, Kopasz Csirke

Gratulálunk minden alkotónak!

39. Kelet- és Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemle

2011. március 25-27.
Eszterházy Károly Főiskola - Hallgatói Klub
Eger, Leányka utca 4. "C" Épület

A zsűri:
Kozári Ágnes – műsorvezető
Kerényi György – újságíró
Dr. Pólik József – főiskolai docens, filozófus

A zsűri a nevezett 23 filmből az alábbiakat díjazta.

1. díj
Besnyő Dániel, Kálmán Mátyás, Fogarasi Gergely : +36

2. díj
Majoros Zsolt, Stefan Bolyky: Anya!

3. díj
Dudás Balázs: Lakótársat keresünk!

Különdíj
- Káldy László: Ponty
- Karácsony Péter: Lepus
- Bogdányi Ferenc: A Kincses Kodáros alján
- Tisza Balázs: Insequence

A 39. Kelet- és Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemlén a zsűri fődíjat nem adott ki. A zsűri az alábbi filmek jutottak tovább az 58. Országos Függetlenfilm Fesztiválra:
- Besnyő Dániel: 36
- Majoros Zsolt, Stefan Bolyky: Anya!
- Dudás Balázs: Lakótársat keresünk!
- Káldy László: Ponty
- Dudás Balázs: Fekete özvegy

Szervező: Magyar Független Film- és Video Szövetség, Eszterházy Károly Főiskola
Támogatók: Egri Fiatal Filmesek Stúdiója, Borbás László és a Műhely tagjai, NKA, KVB, MOKÉP, és Egy Névtelen Felajánló

57. Országos Függetlenfilm Fesztivál

2010. szeptember 23-26.
Szentes

Lezajlott az 57. Országos Függetlenfilm Fesztivál! A 41 versenyfilmből a szakmai zsűri 15 alkotást díjazott.

A zsűri:
Arany Gold Zoltán - független filmes- és fotós
Dózsa Erzsébet - színész, drámapedagógus
Kerényi György – újságíró
Végső Zoltán - kritikus, zeneszerző
Zomborácz Virág – forgatókönyvíró


Fődíj:
Ágói Krisztina - Ez titok az ilyesmi…

Legjobb kisjátékfilm:
Csuja László - Foszfor

Legjobb kreatív dokumentumfilm:
dr. Százados Miklós - A Tüke Fenomén

Legjobb dokumentumfilm:
Balog Ferenc, Káldy László, Péter László - A mindszenti kisrév gondnoka

Legjobb animáció:
Németi Fanni - Vizuális zenei átiratok három variációra

Film-festő díj:
Kotnyek István, Szabó Zsigmond - A mester időnként átfesti tájait

Különdíjak:
Simonyi Balázs - TOUR
Eged Dávid - Dirt
Gévai Bálint, Tersánszky Anna - Fényszórók
Zsupkó László - Factory
Kalász József - A szabad-kőműves
Podányi Dániel - Messze, túl

Dicsérő oklevelek:
Breier Ádám - Cathrine Magánélete
Odegnál Róbert - Dezertőr
Badits Ákos - Juliska

A fesztivál támogatói és díjak felajánlói az alábbi szervezetek voltak:
NKA, MMKA, NCA, OKM, Szentes Város Önkormányzata, Szentesi Üdülőközpont, Szentesi Művelődési Központ, Gerhes Gábor és Medve Zsuzsa képzőművészek, Sziget Kulturális Szervezőiroda, A38 Kft, Cirko-film Másképp Alapítvány, MOKÉP, Millenáris kht., Csodák Palotája, Magyar Narancs, Filmvilág

Gratulálunk minden díjazott és résztvevő alkotónak!

[JEGYZŐKÖNYV]

Az 57. Országos Függetlenfilm Fesztiválról írták:

[Index.hu]
[Kultúrport]
[Kultúra.hu]
[est.hu]
[Bombahír]
[magyar.film.hu]

41. Budapesti Függetlenfilm Szemle

2010. április 15-17.
DocuArt - Budapest, Ráday utca 18.

Zsűri:
Zomborácz Virág /filmrendező/
Buzás Mihály /függetlenfilmes/
Kőporossy János /hangmérnök/

Fődíjak

Legígéretesebb csapat
Dancsó Péter: Szuperközeli
Legjobb operatőr
Perrin György: 4. dan
Legjobb látvány
Király Tamás: Az Alef labirintusa
Legjobb dokumentumfilm
Káldy László: Csodabogár

Különdíjak

Forgatókönyv különdíj
Binder Ervin: Barbárok
Eredeti ötlet különdíj
Pap Árpád: Megsemmisülés
Dicsérő oklevél
Szombath Máté: Álom előtt

A 41. Budapesti Függetlenfilm Szemlére 40 nevezés érkezett. A zsűri az alábbi filmeket juttatta tovább az 57. Országos Függetlenfilm Fesztiválra (Szentes, 2010. szeptember
vége):
- Dancsó Péter: Szuperközeli
- Perrin György: 4. dan
- Király Tamás: Az Alef labirintusa
- Káldy László: Csodabogár
- Simonyi Balázs: Tour
- Veres Attila: 1 töltény
- Géczy Dávid, Deák Péter: Stricik

Támogatók:
MMK, NCA, OKM, KVB, DocuART

[JEGYZŐKÖNYV]

Gratulálunk minden díjazott és résztvevő alkotónak!

39. Dunántúli Függetlenfilm Szemle

2010. március 27-28.
Balatonalmádi, Martinovics u. 14. (MMI Továbbképző Ház)

A zsűri:
Kőporossy János
Papp László
Czabán György

Fődíj:
Kotnyek István, Szabó Zsigmond - A mester időnként átfesti tájait

Legjobb dokumentumfilm
Kalász József - A szabad-kőműves

Legjobb animáció
Zsupkó László - Factory

Legjobb fényképezés és vágás
Mester Ákos, Végh Zoltán, MEVO Pictures - Elfogadod?

Legjobb vizuális kísérlet
Gévai Bálint, Tersánszky Anna - Fényszórók

Legjobb akciófilm
Szollinger István - Vadállat

Produceri díj
Babai István, Kövi Gergő - Menedék

[JEGYZŐKÖNYV]

Gratulálunk minden díjazott és résztvevő alkotónak!

38. Kelet- és Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemle

2010. február 26-28.
Szeged, Kálvária sugárút 14.
(Bibliotéka Egyesület)

Zsűri:
Buglya Zsófia - filmesztéta
Hevesi Nándor - filmkészítő, zenész, képzőművész
Kovácsy Tibor  - újságíró, médiátor

Legjobb dokumentumfilm:
Káldy László, Balogh Ferenc, Péter M. László: A mindszenti kisrév gondnoka

Legjobb animációs film:
Pántya Beáta: Lent

Legjobb kisjátékfilm (megosztva):
- Püsök Botond: Angyalstop
- Podányi Dániel: Messze, túl

Különdíj:
Szitás Janka: Séta

Legjobb filmes jelenlét:
- Nagy József (Kukli György: Hegyekközött, völgyekközött zakatolt a …VONAT)
- Dzurczik Péter (Káldy László, Balogh Ferenc, Péter M. László: A mindszenti kisrév gondnoka)

A zsűri dícséretben részesítette:
Sántáné Kurunczi Mária: Hagyományőrzők

[JEGYZŐKÖNYV]

Gratulálunk minden díjazott és résztvevő alkotónak!

Egri Lajos Forgatókönyv Pályázat győztesei

Megosztott fődíj
Vészkijárat – Keleti Miklós /100 ezer forint/
Jézus menyasszonya – Pólik József és Vízkeleti Dániel /100 ezer forint/

Dícsérő oklevélben részesítette a kuratórium az
Intim Hollywood című forgatókönyv alkotóját, Csicskár Dávidot

Kurátorok:
Kozári Ágnes
Orosz Csilla
Szabó Simon
Szilágyi Kornél
Váradi Gábor

A pályázat kiírója:
Magyar Független Film és Video Szövetség

A díj felajánlói:
Eger Város Önkormányzata (100,000 Ft)
Magyar Mozgókép Közalapítvány (100,000 Ft)

A kiírásra 34 pályamű érkezett, melyeket a kuratórium két fordulóban bírált el. Az elsőben kiválasztotta a legfigyelemreméltóbb öt forgatókönyvet, a másodikban pedig személyes konzultációra invitálta a legjobb művek alkotóit (Rimóczi László, Csicskár Dávid, Szalay Kristóf, Pólik József, Vízkeleti Dániel és Keleti Miklós). A konzultációk után a kuratórium két forgatókönyvet választott ki megvalósításra érdemesnek, tehát megosztotta a fődíjat, egy szerzőt pedig dicsérő oklevélben részesített. A Magyar Független Film és Video Szövetségtől mindhárom alkotó megkapja Egri Lajos A drámaírás művészete című könyvét.

56. Országos Függetlenfilm Fesztivál

2009. október 8-11.
Nyíregyháza-Sóstó

A zsűri tagjai:
Cserhalmi Sára - rendező
Bakács Tibor – kritikus
Miló Mihály - operatőr
Pálos György - rendező, operatőr
Reichenberger János - az OKM filmreferense

Fődíj: Igor és Ivan Buharov – Molytej
Fődíj: Káldy László – Santo és a többiek
Legjobb animáció: Arató Péter – Jack Warman
Legjobb kisjátékfilm: Rév Marcell, Lőrincz Zsuzsa – Az ünnep
Legjobb vígjáték: Monhalt Ákos – Rácegresi mesék
Legjobb etűd: Csuja László – 3 emlék
Legjobb lírai etűd: Kotnyek István – Az ezüstkor vége, Három bagatell

Különdíjak:
Honti Gergely – Vendég
Antal Attila – Ó mily igaz, ó mily mulandó
Majoros Zsolt – Hajtogatós játék
Korcsmáros András – Irdatlan iroda

Dicsérő oklevelek:
Farkas Szilárd – La Solitude
Kőszegi Tamás – Irigység; Béla bá
Zsupkó László – Várakozás
Mészáros Attila – Csendes ház

[Az 56. Országos Függetlenfilm Fesztivál jegyzőkönyve]

A fesztivál támogatói és díjak felajánlói az alábbi szervezetek voltak:
NKA, MMK, NCA, OKM, Krúdy Vigadó, Blaha Panzió,
Polifilm Műhely és Iskola,
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat,
Nyíregyháza Megyei jogú város Önkormányzata

Gratulálunk minden díjazott és résztvevő alkotónak!

Az 55. Országos Függetlenfilm Fesztiválról írták:

[magyar.film.hu]
[MagyarSzó]

40. Budapesti Függetlenfilm Szemle

2009. április 17-19.
MAFSZ "székház"
Budapest, Oktogon tér 4. fsz/3.

A zsűri:
Bakács Tibor
Cserhalmi Sára
Kovácsy Tibor

Fikciós fődíj:
1. Simonyi Balázs: Mandarin
2. Csuja László: 3 emlék

Nem fikciós fődíj:
1. Káldy László: Santó és a többiek
2. Bordás Róbert: Az úton

Különdíj:
- Lichter Péter, Farkas Gábor: Álomrekonstrukció 1.1
- Szőcs-Barta Ágnes: Barát, feleség, anya
Három fiú és egy bárány
Felvétel
- Magyarok Nyulai: Nyúl kétségbe esve keresi Sünt

Dicsérő oklevél:
- Pap Árpád: KubaPest
- Pudics Zsuzsanna: Láthatás
- Binder Ervin: Vadkan csokornyakkendőben
- Juhász Jozefa Ariella: Christmas Conceit

- Huszár Diána, Tokodi Gábor István: Szomory Dezső zenéje
- 12/b, Szalay Kristóf: Az idő sodrában
- Dancsó Péter: Filmklub

A 40. Budapesti Függetlenfilm Szemlére 38 nevezés érkezett. A fikciós és nem fikciós fődíjjal ill., különdíjjal jutalmazott filmek mellett a zsűri az alábbi műveket juttatta tovább az 56. Országos Függetlenfilm Fesztiválra (Nyíregyháza, 2009. október 8-11.):
- Pap Árpád: KubaPest
- Pudics Zsuzsanna: Láthatás
- Binder Ervin: Vadkan csokornyakkendőben
- Juhász Jozefa Ariella: Christmas Conceit

38. Dunántúli Függetlenfilm Szemle

2009. március 20-22.
Balatonalmádi Martinovics u. 18.

Zsűri:
Bakács Tibor filmkritikus
Bollók Csaba filmrendező
Czabán György függetlenfilmes

1. díj
Kotnyek István, Gerócs László, Szabó Zsigmond - Az ezüstkor vége
2. díj
Boros Ferenc, Horváth Zoltán - Jégkirálynő
3. díj
Katits Kálmán - …élni és élni akartam…
Különdíj
Horváth Szilárd, Klacsán Gábor - Csak Nő és Férfi

Minden díjazott film továbbjutott az 56. Országos Függetlenfilm Fesztiválra. A zsűri továbbjuttatta még
Kotnyek István, Szabó Zsigmond - Három bagatell c. filmjét.

A 38. Dunántúli Függetlenfilm Szemléről írták:
[VASKARIKA]

37. Kelet- és Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemle

2009. február 20-22.
Eger, Művészetek Háza (Széchenyi út 16.)
EKF, Hallgatói Klub (Leányka u. 4.)

A zsűri:
Kőrösi Zoltán – író, a litera.hu főszerkesztője
Merza Gábor – független filmes
Szilágyi Kornél – rendező


1. díj (megosztva)
- Pántya Beáta: Pár perc; Cyclic
- Honti Gergely: Vendég
2. díj (megosztva)
- Balogh Ferenc, Káldy László, Péter M. László: Két gondnok a Tiszán
- Zsupkó László: Szívás; Várakozás
3. díj
Vargha Márk Péter: Belső ablak
Különdíj
- Oláh-Badi Levente: Blatt
- Dr. Tarkó Mihály: Viharos éjszaka a Bükkben
- Csorvási László Ábel, Vereb Vean András: A mobil
Elismerő oklevél
- Kari Sándor: Hurka- és kolbásztöltő fesztivál Szentpéterszegen
- Dr. Oláh Imre: Volt nekünk


A 37. Kelet- és Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemlén a zsűri fődíjat nem adott ki. Az 1, 2 és 3. díjban részesített filmek továbbjutottak az 56. Országos Függetlenfilm Fesztiválra.

[Az 37. Kelet- és Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemle jegyzőkönyve]

Gratulálunk minden alkotónak!

I. Eszterházy Károly Főiskola Filmszemle

Az Eszterházy Károly Főiskola hallgatói által készített filmek összideje: 440 perc; 63db film.
1. díj                                                    Tóth András: Túl korán
2. díj                                                    Berecz Tamás, Kovács Milán: Keret
3. díj                                                    Pántya Bea: Pár perc
Legjobb animáció díj                          Zsupkó László: Szívás
Legjobb vágás díj                               Rózsa Diána: HLS-D
Legjobb forgatókönyv díj                  Kavisánszki Péter: Márványváros
Legjobb operatőr díj                          Eged Dávid: Self destruction Derby
Legjobb látvány díj                            Vargha Márk Péter: Belső ablak
Legjobb dokumentumfilm díj             Gyöngy Lilla, Kresák Attila: Félig és egészen
Különdíj                                              Kis Gábor: Oltári jelenet
Zsűri: Bollók Csaba rendező, főiskolai hallgatók: Sánta Katalin, Potapenko Nasztázia, Grebely Gergely

A 37. Kelet- és Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemléről írták:

[magyar.film.hu]
[Eger szín]
[Filmkultúra]
[Heves magazin]

55. Országos Függetlenfilm Fesztivál

2008. október 16–19.
AGORA - Savaria Filmszínház
Szombathely, Mártírok tere 1.

A zsűri:

Vincze Teréz (Metropolis főszerkesztője)
Anger Zsolt (színész)
Buzás Mihály (filmrendező, színész, függetlenfilmes)
Dömötör Tamás (színházi rendező, függetlenfilmes)
Orosz Csilla (televíziós szerkesztő)

Fődíj:                     Patyika spulni - Bernáth Milán, Khurelbaatar Uchral Ocsi
1. díj:                     Aranypart - Csóka Miklós, Balogh János
2. díj:                     A süllyedő falu - Szirmai Márton
3. díj:                     Roadmovie - Hajósi Szabó Csilla
Alkotói díj:           Resolution - Falvay Miklós
Alkotói díj:           A kis pesti zsoké és a fáraó leánya - Papp Barnabás, Takács Anikó ; III. emelet 14 - Papp Barnabás
Legjobb alkalmazott zene:  Orommadarak - Kotnyek István, Gerócs László, Kalász József
Legjobb színész:   Fodor Judit, Szabó Simon
Legjobb portréfilm: „Még oda nem ér az idő…” - Csubrilo Zoltán
„Kikötő” díj:        Remeteidő - Boros Ferenc, Horváth Zoltán, Kozma Gábor
Zsűri különdíj:    Ergo - M. Tóth Géza

[Az 55. Országos Függetlenfilm Fesztivál jegyzőkönyve]

Gratulálunk minden díjazott és résztvevő alkotónak!

Az 55. Országos Függetlenfilm Fesztiválról írták:
[Vaskarika]
[Vaskarika Galéria]
[Film.HU]
[Vasnépe]
[Hirado]
[DunaTV]
[Kultura.hu]
[EST.hu]
[Képköznapok]
[Vasmegye.hu]
[Filmtett]

39. Budapesti Függetlenfilm Szemle

2008. ápr. 17-20, Bem Mozi (Margit krt. 5/b)

Alkotói díj:
Papp Barnabás, Takács Anikó- A kis pesti zsoké és a fáraó leánya
III. emelet 14.

1. díj:
Simonyi Balázs - Originál Láger

2. díj:
Perrin György - Szakadás

3. díj (megosztva):
Keleti Miklós - Anakronizmus
Csuja László - A tékozló gyümölcsárus

Legjobb dokumentumfilm (megosztva):
Merza Gábor, Perczel Kristóf - I.M. kulcsos Borharapó
Dombos János - A magyar gyeplabda története

Legjobb közösség:
Szamóca alkotóközösség

Legkülönlegesebb látvány:
Lichter Péter - Vastmanneyjar

„Nagy Meló” különdíj:
Nyíri Kovács István - Rövid, de kemény… életem

Dicsérő oklevél:
Felszeghy Ádám - Teher
Vaszilkó András - Kór-kép
Kenéz Anikó - 02.05. Visszatekint, és…

Zsűri:
Orosz Csilla, szerkesztő-újságíró
Kőporosy János, hangmérnök
Szabó Simon, független filmes

A szemle jeyzőkönyve letölthető itt!

37. Dunántúli Függetlenfilm Szemle eredmény

Helyszín: AGORA–Savaria Filmszínház (Szombathely)

1. díj: Aranypart - Csóka Miklós, Balogh János
2. díj: Orommadarak  - Kotnyek István, Gerócs László, Kalász József
3. díj: Emberek, galambok, művészet - Monológ a boldogságkeresésről - Tóth Tamás

Legjobb animáció:
Legyen a szíved szabadnapos! - Nagy Róbert

Legjobb játékfilm:
Regressus - Kovács Péter

Dokumentumfilm különdíj:
Matuska  - Szász Csongor, Hillebrand Péter, Baróti Gábor
Patyika spulni - Bernáth Milán, Khurelbatar Uchral Ocsi

Kísérleti dokumentumfilm különdíj:
Alacsony a Rába vize - Káldy László

Animációs különdíj:
DZSAN Movie - Lichtl Dániel
Megbabrált bújócska – Kondor Tamás

Legjobb formanyelvi kísérlet:
Resolution – Falvay Miklós

Kísérleti különdíj:
/formáció – Csobod Judit
Szintén gyalog – Margl Ferenc, Barcsai Bálint

Poros Doboz különdíj:
Képtöredékek – Móczár István, Róka Ildikó


Zsűri:

Libor Anita (szerkesztő, www.magyar.film.hu)
Hartyándi Jenő (fesztiváligazgató, Mediawave Fesztivál)
Váradi Gábor (igazgató, Szombathelyi Televízió)

Szervezők:
Magyar Független Film- és Videó Szövetség (MAFSZ)
AGORA Szombathelyi Kulturális és Turisztikai Központ
NYME SEK Örökmozgó Művészmozi
MozgóKépMás csoport

A szemle jegyzőkönyve megtekinthető: itt!

A 37. Dunántúli Függetlenfilm Szemléről írták:
Sokszínűség és minőség - szemlén az amatőrfilmek
Filmszemle-nyitó marimbával és tenorszaxofonnal
Szombathelyi TV

36. Kelet- és Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemle

1. díj: Tiszta szívvel - Pilló Ákos
2. díj: Tandem - Balogh Ferenc, Péter M. László
3. díj: Menedék - Grebely Gergely, Borbás László

Legjobb kisjátékfilm:
A természetfilmes esete - Hencz Alajos, Péter M. László, Káldy László

Legjobb dokumentumfilm:
Az ébrenlét mögött (... abban a völgyben...) - Vereb Vean András, Csorvási László Ábel

Legjobb portréfilm:
Színek álmodója - Matyasovszki József, Koncz András

Legjobb szociografikus film:
Küszködés - Dr. Oláh Imre

Legjobb kísérleti film:
Örökös körök - Kiss Ervin

Dicsérő oklevél:
A képíró - Fazekas Pamach Sándor
Egal - Eged Dávid, Orosz Richárd
Öntudatra ébredés - Bartis Gábor
Tévedés - Kiss Sándor

A szelmle jegyzőkönyve megtekinthető a következő linken:
36. Kelet- és Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemle díjjazottjai.

Gratulálunk minden alkotónak!

A 36. Kelet- és Dél-Magyarországi szemléről írták:

http://www.magyar.film.hu/object.5163dcea-2777-49b3-9994-e0b7d77e475c.ivy

54. Országos Függetlenfilm Fesztivál jegyzőkönyve

Az OKM fődíja:

Szalontüdő - Szirmai Márton

Siófok város fődíja:

Ródmuvi - Arany Gold Zoltán, Dudás Miklós

1. díj: Gyurika - Fehér Zsuzsa
2. díj: Tavaszig még tíz nap biztos hideg -
Káldy László
3. díj: Hiány - Mester Ákos

Operatőri díj:

Kotnyek István - Távol

Különdíj:

Kötél által - Dr. Oláh Imre
New York-Budapest - Pálos Péter, S. Takács András
A Huszár és a Pásztorlányka - Bíró András Dániel
Sztálin kantáta - Péter M. László
Szalmazsákos éjszakák - Petrusák János
Egy szavazat - Simonyi Balázs, Tóth Barnabás
Villanás a végtelen időben - Balogh János,
Boros Ferenc, Csóka Miklós, Horváth Zoltán

Közönségdíj:

Deus Ex Machina - Szalay Kristóf

Székesfehérvári Barátság Mozi kísérőfilmként vetíti:

A Huszár és a Pásztorlányka - Bíró András Dániel
Hiány - Mester Ákos

Készült Siófokon, 2007. május 20-án

Az 54. Függetlenfilm Fesztiválról írták...

XIV. Megyei Független Film- és Videószemle

Fődíj

  • Matyasovszki József és Koncz András: A CSODADOKTOR

Csenger város tárgyjutalma

  • Fábián József: a DARÁZSKALAND
  • Kalocsai István: A TESTÜREGEK SPIRÁLIS PÁSZTÁZÁSA

A Váci Mihály Városi Muvelődési Központ és Gyermekcentrum díja

  • Szuhányi Pál: AMNÉZIA

Az MPKKI díja

  • Koncz András: LEVÉLTÁNC
  • Csordás Lászlónak az amatőrfilmes mozgalom önzetlen támogatásáért, sokoldalú vágói tevékenységéért
  • Petrusák János: SZALMAZSÁKOS ÉJSZAKÁK
  • Petrusák János: JANIKÁM
  • Konyári László, ifj. Konyári László: MOTOROSOK
  • Drótos István: A HÍD

Az MPKKI díja, a zsűri különdíja

  • Kiss János: GONDOLA

A teljes jegyzőkönyv letölthető innen...

38. Budapesti Függetlenfilm Szemle

A zsűri tagjai:

  • Di Pol Jolanda – vágó
  • Buzás Mihály – színész, filmrendező
  • Silló Sándor – dramaturg, rendező

A szemlén 60 filmalkotás vetítésére került sor, melyek Budapest régióból és Pest megyékből érkeztek. A zsűri értékelésében eredményesnek ítélte a szemlét, bár megjegyezte, hogy hullámzó volt a versenyfilmes mezőny, és a korábbi szemle tapasztalatokkal ellentétben markánsan elváltak egymástól a kimagaslóan jól sikerült, illetve a kevésbé értékelhető alkotások. A szemle díjainak odaítéléséről, melyeket a MMKA, az OKM, a MAFSZ valamint a Magyar Művelődési Intézet ajánlott fel, a zsűri a következőképpen döntött:

Fődíj
Simonyi Balázs - Tóth Barnabás: EGY SZAVAZAT

I. díj (megosztva)
Szalay Kristóf: DEUS EX MACHINA,
Gát Balázs: GYPSY SIDE
II. díj Pudics Zsuzsanna: PANRÁSAV
III. díj Kovács István: ELŐJÁTÉK

Különdíjak
Kis Gravi Andrásnak az operatőri munkáért: HATÁRVIDÉK
Vargha Máté: BAL LÁBBAL
Halper László: A HŐS UTCA BÁLNAVADÁSZATRA MEGY
Káldy László: TÉLEN TÖRTÉNT

Elismerő oklevél Csuja László: RÓZSAFÜZÉR

A fenti filmek bejutottak az 54. Országos Függetlenfilm Fesztivál versenyprogramjába, illetve a zsűri továbbjuttatta még: Káldy Lászó - TAVASZIG MÉG 10 NAP BIZTOS HIDEG és Kővári "Borz" József - VÁNDORMOZI című filmjeit

Az Új Budapest Filmstúdió vezetője, Kántor László külön felajánlása, hogy a BEM MOZIBAN egy nagyjátékfilm kísérőfilmjeként műsorra tűzi az egyik (max. 6 perces, díjazott rövidfilmet), melyre az alábbi javaslatot tesszük:
Király Tamás: HATÁRVIDÉK (6 perc)
Kovács István: ELŐJÁTÉK (6 perc)
Csuja László: RÓZSAFÜZÉR (3 perc)

A szemle teljes jegyzőkönyve letölthető innen...

35. Kelet- és Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemle

I. díj:
Péter M. Lászlónak a SZTÁLIN KANTÁTA című filmjéért
II. díj:
Kelemen Ilonának a ZÁRTKÖRŰ című filmjéért
III. díj:
Petrusák Jánosnak, Ráthy Tibornak, Bogdányi Ferencnek és Koncz Andrásnak a SZALMAZSÁKOS ÉJSZAKÁK című filmjéért

Különdíjak:
Koncz Andrásnak és Matyasovszky Józsefnek a CSODADOKTOR című filmjéért
Szitha Miklósnak és Joób Olivérnek a NYÍREGYHÁZIAK A FORRADALOMBAN II-III. című filmekért

Elismerő oklevelek:
Vásárhelyi-Faragó Katának a SKIZÓ című filmjéért
Pilván Adriánnak a PARA(NOIR) című filmjéért
Sándor Zsoltnak és Rózsa Péternek a LEVES című filmjéért
A Szegedi Ifjúsági Filmstúdió alkotóinak A MI KOLLÉGIUMUNK című filmjéért

A zsűri az első három díjazott filmet automatikusan továbbjuttatja az 54. Országos Függetlenfilm Fesztiválra.

A zsűri tagjai:
Buglya Zsófia – esztéta
Csáki László – filmrendező
Csorba Gyula – a Szentesi Kistérségi Civil Televízió vezetője

A teljes jegyzőkönyv letöltheto innen...

36. Dunántúli Függetlenfilm Szemle

I. díj megosztva:

  • Gerócs Lászlónak, Kotnyek Istvánnak és Kalász Józsefnek a TÁVOL című filmjéért
  • Mester Ákosnak a HIÁNY című filmjéért
  • Licht Dánielnek az APA KOCSIT HAJT című filmjéért
  • Csobod Juditnak és Bíró Andreának a 12 000 TÉGLA című filmjéért

Különdíjak:

  • Balogh Jánosnak, Boros Ferencnek, Csóka Miklósnak és Horváth Zoltánnak a VILLANÁS A VÉGTELEN IDOBEN című filmjéért
  • Csátich Renátónak és Arató Péternek az ÉN TUDOM című filmjéért
  • Katits Kálmánnak AZ ÉN BAJÁM című filmjéért
  • Kovacsics Miklósnak a CSINÁLJ SOK-SOK GYERMEKET című filmjéért
  • Turi Gábornak a KONTENPLÁNOK című filmjéért
  • Káldy Lászlónak a JÓL NÉZEL KI című filmjéért
  • Helényi Tamásnak A SUSZTER ÉS A LÁNGI GRÓF című filmjéért

A zsűri az elso díjas filmek mellett az alábbi filmeket juttatta tovább az 54. Országos Fesztiválra:

  • VILLANÁS A VÉGTELEN IDOBEN
  • ÉN TUDOM
  • AZ ÉN BAJÁM
  • CSINÁLJ SOK-SOK GYERMEKET
  • KONTENPLÁNOK

A teljes jegyzőkönyv letöltheto innen...

III. Országos Független (Amatőr) Helytörténeti Dokumentumfilm Szemle

Nyíregyházán lezajlott a
III. Országos Független Helytörténeti Dokumentumfilm Szemle.

Jegyzőkönyve letölthető innen...

53. Országos Függetlenfilm Fesztivál

Lezajlott az 53. Országos Függetlenfilm Fesztivál,
ennek jegyzőkönyve letölthető innen.

37. Budapesti Függetlenfilm Szemle jegyzőkönyv

A szemlén 57 filmalkotás vetítésére került sor, melyek Budapestről és Pest megyéből érkeztek.


A zsűri az alábbi alkotásokat díjazta:
I. díj:     Szirmai Márton: Mecsek kincse
II. díj:     Sereglei András: Drága barátaim
III. díj:     Bihari Balázs, Ferenczik Áron és Szilas Szilárd: Délben
Különdíj:     Hatvani Balázs (MJP muhely): scR.I.P.t
Végh Tibor: Kényszer és Világtalan (legjobb színészi alakítás)
Mezei Gábor: Kényszer (legjobb látvány)
Deák Péter: Kontraszt (legjobb látvány)
A zsűri a fentiek mellett az alábbi filmeket juttatta tovább az 53. Országos Függetlenfilm Fesztiválra:
      Szalay Kristóf: Kedvenc esernyőm
Szalkai Péter: Utolsó túsz
Schneider Ákos: Jótett helyébe
Gulyás Gábor: FPS

A teljes jegyzőkönyv letölthető innen...